Kadınları Orgazma Ulaştırma

Çoğu erkekler bildiğini zanneder fakat kadınların en hassas cinsel noktası vajina değil klitoristir. Kadınlar, cinsel ilişki sırasında klitorisin uyarılmasıyla daha çok haz alarak orgazma daha kolay ulaşırlar.

Yaklaşık 8000 sinir lifi bulunan klitoris, kadınların en hassas bölgesi olarak kabul edilir. Vücudunun başka hiç bir bölgesinde bu kadar sinir lifi bulunmayan kadınların bile çoğu cinsel organlarının bu yapısını bilmemektedir.

Kadınlarda en sık rastladığınız sorunların başında gelen boşalma ve orgazm ile ilgili sorunlar, aslında sadece kendi bedenlerini tanımadıkları ve partnerlerini yönlendiremediklerinden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden boşalamayan kadınlar genelde partnerlerini suçlamaktadırlar.

Kadınların boşalması ve orgazmı büyük ölçüde klitorisin uyarılması ile gerçekleşebiliyor. Bu yüzden penis boyunuza kafayı takmaktan artık vazgeçseniz iyi olur. Partnerinizle olan ilikiniz sadece vajina ve penisten ibaret değildir sakın unutmayın.

 

Nerede Bulunur?
Erkeklerin çoğu, kadınları bu kadar mutlu eden klitorislerinin yerini bilmiyor.

Klitoris; kasık kemiklerinin birleştiği noktanın ortasında, küçük dudakların yukarda birleştiği kısma dek uzanır ve büyük dudaklar arasındaki yumuşak dokunun içindedir. Yaklaşık 3cm uzunluğu ve 3mm kalınlığı olan, penise benzeyen, venüs tepesinin altında yer alan, üstte ve yanlarda iç dudaklarla çevrili çok özel bir organdır.

Yapısı;
Klitoris baş ve gövdeden oluşur, ters V şeklindedir. Baş kısmı hafif bir çıkıntı şeklindedir ve iç dudaklar parmaklarla hafifçe geriye ittirildiğinde dışarıdan rahatlıkla görülebilir. Küçük dudakların birleştiği kısımda bir başlık biçiminde genişler, altında klitorisin ucu bulunur. Gövde kısmı ise yanlara doğru uzanan iki koldan oluşur ve vulvanın içine tümüyle gömülü olduğundan dışarıdan görülmez. Bu nedenle çoğu insanın klitorisi yalnızca düğme şeklinde basit bir yapı olarak algılayarak yanılmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir