Kızlı Erkekli Selfie İpuçları

Kızlı Erkekli Selfie İpuçları

“Fotoğraf çekilelim” denince akla gelen şeyin artık Selfie olduğunu bir çoğunuz bilmektesiniz. Ancak selfie pozu nasıl daha fotojenik olur bunu bir çoğumuz henüz bilmiyoruz. En iyi selfie pozu vermenin 10 püf noktasını sizler için paylaştık.

 

Manzaranı Ön Planda Tut, Selfie Çubuğu Kullan!
Harika bir manzarayı arkanda heba olmasını istemiyorsan ve selfie pozunun unutulmaz olmasını istiyorsan çaresi selfie çubuğundan başka hiç bir şey değil. En geniş açılarda bulunduğun yeri tek kareye sığdırabilir yada kalabalık bir insan topluluğunu o karede görebilirsin.

 

Iphone ile Eller Daha Özgür!
Iphone kulaklığının tuşu ile en iyi selfie pozunu yakala, karedeki uzun kolları yoket. Tek yapmanız gereken uygun standlı kılıfı seçtikten sonra telefonu kılıfın standına yerleştirmek. Kulaklığın tuşu ile kollarının tüm kareyi kaplamasına izin vermeden en güzel pozunu çek.

 

O Karede Tek Başına Olma!
Tek başına çekildiğin selfie pozlarını daha dikkat çekici yapmak için kareye evcil hayvanını, aileni yada arkadaşlarınıda sığdırmayı dene.

 

Kameranın Açısını En İyi Şekilde Ayarla!
Vesikalık tarzı düz fotoğraflar asla tercihin olmasın. Kameranı farklı açıda ayarla en iyi selfie pozunu yakala. Uygun bulduğun açı seni daha sempatik ve kusursuz yapacaktır.

 

Asla Yapmacık Olma!
Selfie çekimlerinde yapay olmaktan vazgeç ve daima eğlenceli ol. Bazen dudak bükmelerin ve anlamsız hareketlerin seni daha itici yapabileceğini unutma.

 

Arka Plan Seçimine Dikkat!
Karelerde daha ön plana çıkmak istiyorsan karmaşık arka planlardan uzak dur, sadeliğini koru. Sade bir arka planla daha dikkat çekici ol.

 

Kamera Efektlerini Dene!
Selfie çekebiliyorsan akıllı telefonunda var demektir. Biribirinden farklı lens seçeneklerini dene selfie pozlarında fark yarat.

 

Fotoğraf Düzenleme Uygulamalarını Unutma!
Selfie Pozunun daha etkili ve kusursuz olmasını istiyorsan fotoğraf düzenleme ile ufak rötuşlar yaparak paylaşıma hazır hale getirin. Gereksiz alanları kırpmayı unutmayın.

 

Işığını En Doğru Şekilde Ayarla!
Selfie pozu verirken tepende bir ampül olmaması için dikkat et. Yukarıdan gelen ışık yüzündeki gölgelendirmeyi ayarlayamayacağı için kötü pozlar elde edebilirsin. Karşıdan gelen ışık ile yüzünün daha pürüzsüz ve aydınlık olcağını göz önünde bulundur.

 

Bakımlı Ol, Aksesuar Kullan!
Bakımlı bir görüntünün selfie pozlarını daha kusursuz hale getireceğini unutma. Dolgun saçlar ve kullandığınız özenle seçilmiş aksesuarlarınız selfie pozunuzu ön plana çıkaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir